bigtheme

ویژگی های اصلی زبانشناس به شرح زیر است:

 یادگیری زبان انگلیسی با بهترین منابع و داستان های آموزشی

 افزایش سریع دایره‌ی لغات انگلیسی با روشی ابتکاری

 یادگیری مکالمه زبان انگلیسی و گرامر با استراتژی‌های کارآمد (تکنیک سایه و پنج استراتژی دیگر)

 مناسب برای تمام سطوح، به همراه ترجمه‌ی فارسی مطالب برای مبتدی‌ها

برای مشاهده‌ی آنلاین مطالب آموزش، به قسمت داستان‌ کوتاه انگلیسی وبسایت زبانشناس مراجعه بفرمایید.

برای مشاهده‌‌ی کامل ویژگی های نرم افزار زبانشناس به بخش نرم افزار آموزش زبان انگلیسی اندروید زبانشناس مراجعه کنید.

برای ورود به صفحه‌ی اصلی وبسایت زبانشناس، روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید:

این پست نشان می دهد که چند نوع انگیزه دارید و چه چیزی برای یادگیری یک زبان خارجی به ما انگیزه می دهد؟ با ما همراه باشید تا بدانید کدام یک از این نوع انگیزه ها می تواند برایتان مفیدتر باشد…

چه چیزی برای یادگیری یک زبان خارجی به ما انگیزه می دهد؟

چه چیزی برای یادگیری یک زبان خارجی به ما انگیزه می دهد؟

زبان شناسان قرن ها است که درباره ی انگیزه و یادگیری زبان تحقیق کرده اند. ما می توانیم به طور گسترده انگیزه را به دو نوع تقسیم کرد: اصلی و ابزار. در این جا نگاهی سریع می اندازیم به این که آن لغات در واقع چه معنایی دارند.

انگیزه ی اصلی (درونی)

عشق فرهنگ متقابل یک حالت رایج برای انگیزه ی اصلی است. زبان آموزانی که زبان را با هدف فهم بهتر یک فرهنگ، زبان، و جامعه مطالعه می کنند، از لحاظ درونی انگیزه دارند.

در این مورد، تمایل طبیعی به زبان ابزارِ ساختن روابط و برقراری ارتباط معنا دار است. تحقیقات زبان شناسی نشان می دهند که انگیزه ی اصلی در مقایسه با انواع دیگر، نتایج سریع تر و موثرتری را در یادگیری زبان ارائه می کنند.

علاقه ی زیاد به برقراری ارتباط با یک شریک زبانی و احترام به فرهنگ او می تواند به یادگیری زبان سرعت ببخشد. البته، این منحصراً شامل ارتباطات عاشقانه نمی شود. دوستی های فرهنگ متقابل می تواند انگیزه ی اصلی شخص را تحریک کند. یک خویشاوند سببی یا یک آشنای دور با هیچ گونه توانایی انگلیسی هم می تواند موجب انگیزه در یادگیری زبان شود، ارتباطی که بدون عشق است یا ارتباطی که فقط از روی ادای احترام باشد.

انگیزه ی ابزاری

زبان آموزانی که زبان خارجی را برای رسیدن به هدفی دیگر مطالعه می کنند، انگیزه ی ابزار دارند. در این موارد، توانش زبانی به خودی خود هدف نیست، بلکه وسیله ی رسیدن به حرفه ای جداگانه یا پیشرفتی شخصی است.

برای خیلی از شاگردان، یادگیری زبان فقط در مدرسه به عنوان یک الزام آکادمیک دنبال می شود. اگر چه آن ها از فرایند یادگیری لذت بردند و درگیر فرهنگ مقصد شدند، انگیزه ی اولیه در این مورد انگیزه ی ابزار است: دریافت اعتبار تحصیلی و پیشرفت در مدرسه.

برای دانشجوها و استادان، اغلب شغل باعث ایجاد انگیزه در یادگیری زبان می شود. خیلی از بزرگسالان زبان های خارجی را مطالعه می کنند تا رزومه های خود را پربار کنند و برای کار در صنعت ها یا شرکت های مقصد واجد شرایط باشند. در این مورد، هدف اغلب بر مبنای یک اعتبار نامه است، مانند مدارک، مدرک دانشگاهی، یا نمرات آزمون تخصصی. دوباره، انگیزه در این جا یافتن شغل یا گرفتن ترفیع است. یادگیری زبان مرحله ای برای رسیدن به آن هدف است.


برای یادگیری آسان زبان انگلیسی می توانید از تکنیک‌های کاربردی وبسایت زبانشناس استفاده کنید:

 

نویسنده: مریم ایرانی

You will reap what you plant in your minds farm آن‌چه را که در مزرعه ذهن خود کاشته‌اید درو خواهید کرد

انتشار این نوشته در

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *کلیه حقوق متعلق به وب سایت سرای عالی ترجمه می باشد. - © Hcot.IR & Design استفاده از مطالب با ذکر نام و لینک سرای عالی ترجمه مجاز می باشد.