bigtheme

ویژگی های اصلی زبانشناس به شرح زیر است:

 یادگیری زبان انگلیسی با بهترین منابع و داستان های آموزشی

 افزایش سریع دایره‌ی لغات انگلیسی با روشی ابتکاری

 یادگیری مکالمه زبان انگلیسی و گرامر با استراتژی‌های کارآمد (تکنیک سایه و پنج استراتژی دیگر)

 مناسب برای تمام سطوح، به همراه ترجمه‌ی فارسی مطالب برای مبتدی‌ها

برای مشاهده‌ی آنلاین مطالب آموزش، به قسمت داستان‌ کوتاه انگلیسی وبسایت زبانشناس مراجعه بفرمایید.

برای مشاهده‌‌ی کامل ویژگی های نرم افزار زبانشناس به بخش نرم افزار آموزش زبان انگلیسی اندروید زبانشناس مراجعه کنید.

برای ورود به صفحه‌ی اصلی وبسایت زبانشناس، روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید:

این مقاله امروز به این سوال پاسخ می دهد که تافل چگونه نمره دهی می شود؟ اگر شما هم به دنبال جواب این سوال هستید حتما این مطلب را تا انتها بخوانید…

تافل چگونه نمره دهی می شود؟

تافل چگونه نمره دهی می شود؟

امتیاز دهی تافل در مقیاس ۰-۱۲۰ است. چهار قسمت در تافل ibt وجود دارد، ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ، و رایتینگ، که هر قسمت حداکثر ۳۰ بارم دارد. پس، نمره دهی تافل چگونه است؟ نمره ی هر قسمت به طور متفاوتی حساب می شود. موقعی که شما گزارش نمره ی تافل خود را دریافت می کنید، شامل نمره ی کلی تافل شما (از ۱۲۰) و چهار امتیاز با مقیاس برای هر قسمت تافل خواهد بود. این همچنین شامل بازخوردی کلی خواهد بود از این که نمره ی تافل شما نسبت به جواب هایتان به چه معنا است.

قسمت های ریدینگ و لیسنینگ چه طور امتیاز دهی می شوند؟

امتیاز قسمت های ریدینگ و لیسنینگ توسط یک کامپیوتر داده می شود. همان طور که سوالات انتخاب های چهار گزینه ای هستند، قسمت های ریدینگ و لیسنینگ تافل در نمره دهی بسیار صریح هستند. شما یا گزینه ی درست را انتخاب می کنید، یا نمی کنید. به این دلیل، امتیاز دهی دوباره، جز گزینه های این قسمت ها نیست.

نمره ی قسمت اسپیکینگ تافل چه طور داده می شود؟

چون قسمت اسپیکینگ تافل به طور کامل بر مبنای ضبط جواب های شما است، باید توسط یک شخص نمره داده شود. یعنی نتایج و نمره ی شما بر مبنای عقیده ی نمره گذار از جوابتان و این که چه قدر خوب با الزامات ETS مطابق است، خواهد بود.

قسمت رایتینگ تافل چه طور نمره دهی می شود؟

نمره ی قسمت رایتینگ تافل قبلاً به طور کامل توسط مردم داده می شد، اما الان ETS از ترکیب نمره دهی دستی انسان و نمره دهی کامپیوتری استفاده می کند. از طرف وبسایت رسمی تافل ETS:

“امتحان تافل برای دو تمرین قسمت رایتینگ از امتیاز دهی خودکار به عنوان مکملِ کار امتیاز دهی انسان استفاده می کند. ترکیب قضاوت انسانی برای محتوا و معنا، و نمره دهی خودکار برای ویژگی های زبان شناسی، اطمینان از نامتناقض بودن، و امتیاز دهی برای کیفیت.”


برای یادگیری آسان زبان انگلیسی می توانید از تکنیک‌های کاربردی وبسایت زبانشناس استفاده کنید:

 

نویسنده: مریم ایرانی

You will reap what you plant in your minds farm آن‌چه را که در مزرعه ذهن خود کاشته‌اید درو خواهید کرد

انتشار این نوشته در

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *کلیه حقوق متعلق به وب سایت سرای عالی ترجمه می باشد. - © Hcot.IR & Design استفاده از مطالب با ذکر نام و لینک سرای عالی ترجمه مجاز می باشد.