bigtheme

ویژگی های اصلی زبانشناس به شرح زیر است:

 یادگیری زبان انگلیسی با بهترین منابع و داستان های آموزشی

 افزایش سریع دایره‌ی لغات انگلیسی با روشی ابتکاری

 یادگیری مکالمه زبان انگلیسی و گرامر با استراتژی‌های کارآمد (تکنیک سایه و پنج استراتژی دیگر)

 مناسب برای تمام سطوح، به همراه ترجمه‌ی فارسی مطالب برای مبتدی‌ها

برای مشاهده‌ی آنلاین مطالب آموزش، به قسمت داستان‌ کوتاه انگلیسی وبسایت زبانشناس مراجعه بفرمایید.

برای مشاهده‌‌ی کامل ویژگی های نرم افزار زبانشناس به بخش نرم افزار آموزش زبان انگلیسی اندروید زبانشناس مراجعه کنید.

برای ورود به صفحه‌ی اصلی وبسایت زبانشناس، روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید:

در این پست می خواهیم شما را با انواع سطوح در سنجش زبان های مختلف آشنا کنیم. پس برای آشنایی با انواع واحد های سطح زبان در دنیا این متن را از دست ندهید…

با انواع واحد های سطح زبان در دنیا آشنا شوید

آشنایی با انواع واحد های سطح زبان در دنیا

موقعی که صحبت از توصیف چگونه خوب صحبت کردن یک زبان خارجی به میان می آید، جواب تقریباً هرگز به اندازه ی ‘من کاملاً fluent هستم’ نیست. سطح مهارت شما احتمالاً جایی بین فقط قادر بودن به گفتن ‘سلام’ و ‘خداحافظ’  است، اما این یک زمین پهناور برای پیدا کردن جایگاه خود است.
خوشبختانه، مقیاس های استفاده شده ی کمی برای ارزیابی مهارت زبان و همین طور امتحاناتی برای مشخص کردن این که شما در کجای آن مقیاس ها قرار دارید، وجود دارد. از این راهنما برای تصمیم گرفتن در این مورد که کدام مقیاس و کدام امتحان مربوطه برای شما مناسب است استفاده کنید.

مقیاس های مهارت زبان

مقیاس های متعددی وجود دارد که شما می توانید برای ارزیابی مهارت زبان خود استفاده کنید (که تمام آن ها سرواژه هایی طولانی دارند)، پس باید کدام را مد نظر خود قرار دهید؟ خب، به این بستگی دارد که می خواهید مقیاس را برای چه چیزی استفاده کنید و کجا می خواهید استفاده کنید‌.

برای آمریکایی ها، رایج ترین مقیاس ها، مقیاس (ILR) و شورای آمریکایی برای آموزش مقیاس زبان های خارجی (ACTFL) است.

با انواع واحد های سطح زبان در دنیا آشنا شوید

مقیاس ILR که توسط موسسه ی خدمات خارجی ایالات متحده ی آمریکا ایجاد شده بود، یک مقیاس نسبتاً ساده ی پنج سطحی است: مهارت مقدماتی (s-1)، مهارت کاری محدود (s-2)، مهارت کاری تخصصی (s-3)، مهارت کامل تخصصی (s-4) و مهارت بومی یا دوزبانه (s-5). ILR میزان استاندارد مهارت زبان برای مشاغل در دولت فدرال است.

ACTFL از ILR گرفته شد اما اجزای بیشتری دارد. پنج سطح اصلی دارد (مبتدی، متوسط، پیشرفته، پیشرفته و ممتاز)، و چهار سطح اول هرکدام به سطح­های پایین، متوسط و بالا تقسیم می­شود و امکان ارزیابی خیلی اختصاصی را به وجود می­آورد. بر اساس سایت ACTFL این مقیاس درست شده برای ارزیابی جهانی در شرایط دانشگاهی و کاری.

با انواع واحد های سطح زبان در دنیا آشنا شوید

اروپایی­ها معمولاً از CEFR برای مشخص کردن مهارت­های زبانی استفاده می­کنند. این مقیاسی ۶ قسمتی است و به سه بخش اصلی تقسیم می­شود. پس از آن به درستی استفاده کنید.


برای یادگیری آسان زبان انگلیسی می توانید از تکنیک‌های کاربردی وبسایت زبانشناس استفاده کنید:

 

نویسنده: مریم ایرانی

You will reap what you plant in your minds farm آن‌چه را که در مزرعه ذهن خود کاشته‌اید درو خواهید کرد

انتشار این نوشته در

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *کلیه حقوق متعلق به وب سایت سرای عالی ترجمه می باشد. - © Hcot.IR & Design استفاده از مطالب با ذکر نام و لینک سرای عالی ترجمه مجاز می باشد.