bigtheme

ویژگی های اصلی زبانشناس به شرح زیر است:

 یادگیری زبان انگلیسی با بهترین منابع و داستان های آموزشی

 افزایش سریع دایره‌ی لغات انگلیسی با روشی ابتکاری

 یادگیری مکالمه زبان انگلیسی و گرامر با استراتژی‌های کارآمد (تکنیک سایه و پنج استراتژی دیگر)

 مناسب برای تمام سطوح، به همراه ترجمه‌ی فارسی مطالب برای مبتدی‌ها

برای مشاهده‌ی آنلاین مطالب آموزش، به قسمت داستان‌ کوتاه انگلیسی وبسایت زبانشناس مراجعه بفرمایید.

برای مشاهده‌‌ی کامل ویژگی های نرم افزار زبانشناس به بخش نرم افزار آموزش زبان انگلیسی اندروید زبانشناس مراجعه کنید.

برای ورود به صفحه‌ی اصلی وبسایت زبانشناس، روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید:

  مترادف و متضاد :  :Synonyms and Antonyms

کلمات مترادف: :Synonyms

کلمات مترادف، کلماتی هستند که از نظر معنی با یکدیگرمعادلند. این کلمات برای دوری از تکرار یک کلمه در سخن به کار می روند و کمک می کنند تا سخن از زیبایی و تنوع خاصی برخوردار شود. باید توجه داشت که زبان انگلیسی که خود از منابع مختلف و وسیعی بهره جسته، از نظر کلمات مترادف، فوق العاده غنی است. این امر سبب شده که زبان انگلیسی از نظر وسعت “دامنۀ لغت” (vocabulary)، میان زبان های زندۀ امروزی، از مزایای خاصی بهره مند باشد. مسأله ای که در به کار بردن کلمات مترادف، اهمیت دارد این است که بطور دقیق نمی توان برای یک کلمه یا واژه، کلمه ای درست هم معنی یا جانشین آن پیدا کرد ولی کم و بیش می توان لغاتی را که تقریباً معادل هم هستند، جایگزین یکدیگر ساخت. برای مثال واژۀ go (رفتن) را در نظر می گیریم؛ مترادف این کلمه می تواند کلماتی مانند proceed, move, depart, advance باشد؛ با این وجود مترادف دقیق این کلمه، move, depart است. دو کلمۀ اول نیز می توانند به جای go قرار گیرند؛ معهذا دو کلمۀ اول نمی توانند خود به جای یکدیگر به کار روند.

کلمات متضاد: Antonyms:i

کلمات متضاد، کلماتی هستند که از نظر معنی و مفهوم، مخالف یکدیگرند. فی المثل متضاد کلمۀ good می تواند bad یا wicked (بد و شرور) یا unkind (نامهربان) و یا unfitting (نا مناسب) باشد. پیدا کردن کلمات متضاد نیز همانند کلمات مترادف، بطور دقیق مشکل است؛ ولی می توان مانند کلمات مترادف، کلمۀ متضاد تقریبی یک کلمه را پیدا کرد. کلمات متضاد نیز در وسعت دامنۀ کلمات یک زبان، نقش اساسی دارند. چنانچه در مبحث پیشوندها و پسوندها نیز بررسی گردید، پیشوندها یا پسوندهای منفی ساز وظیفۀ مهمی را در ایجاد کلمات دقیقاً متضاد، بر عهده دارند، مثلاً کلمۀ possible با پیشوند منفی ساز به صورت impossible یا care با پسوند منفی ساز به صورت careless در می آید که هر یک دقیقاً با دیگری متضاد است. کلماتی که دقیقاً متضاد نیستند، “متفاوت” یا “مختلف” (contrasted words) نامیده می شوند؛ مثلاً کلمۀ common (عادی) با کلمۀ rare (کمیاب، نادر) دو کلمۀ “متفاوت” در نظر گرفته می شوند. تعدادی کلمات مترادف و متضاد با معانی فارسی آنها به ترتیب حروف الفبایی در جداول ضمیمۀ این بخش ارائه گردیده است که مطالعه و یادگیری آنها، می تواند ما را در استفاده از لغات بیشماری که بی شک درهر زبان وجود دارد، یاری نماید.


برای یادگیری آسان زبان انگلیسی می توانید از تکنیک‌های کاربردی وبسایت زبانشناس استفاده کنید:

 

نویسنده: رضا

A distant tour begins with one step… سفري به طول هزارفرسنگ با يك گام آغاز مي شود...

انتشار این نوشته در

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *کلیه حقوق متعلق به وب سایت سرای عالی ترجمه می باشد. - © Hcot.IR & Design استفاده از مطالب با ذکر نام و لینک سرای عالی ترجمه مجاز می باشد.