bigtheme

ویژگی های اصلی زبانشناس به شرح زیر است:

 یادگیری زبان انگلیسی با بهترین منابع و داستان های آموزشی

 افزایش سریع دایره‌ی لغات انگلیسی با روشی ابتکاری

 یادگیری مکالمه زبان انگلیسی و گرامر با استراتژی‌های کارآمد (تکنیک سایه و پنج استراتژی دیگر)

 مناسب برای تمام سطوح، به همراه ترجمه‌ی فارسی مطالب برای مبتدی‌ها

برای مشاهده‌ی آنلاین مطالب آموزش، به قسمت داستان‌ کوتاه انگلیسی وبسایت زبانشناس مراجعه بفرمایید.

برای مشاهده‌‌ی کامل ویژگی های نرم افزار زبانشناس به بخش نرم افزار آموزش زبان انگلیسی اندروید زبانشناس مراجعه کنید.

برای ورود به صفحه‌ی اصلی وبسایت زبانشناس، روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید:

این پست به بهترین تکنیک ها برای یادگیری کلمات زبان انگلیسی و روش هایی برای بالا بردن بهره آموزشی خود در به یاد سپردن کلمات اشاره می کند. پس با ما همراه باشید تا بتوانید این روش ها را بشناسید…

زبان انگلیسی واقعی را چطور صحبت کنیم؟

بهترین تکنیک ها برای یادگیری کلمات زبان انگلیسی

  • بنویسید، نگاه کنید، روی آن را بپوشانید، تکرار کنید (WLCR)

این نهایی ترین حدِ کلاسیک بودن است. برای من، یادگیریِ لغت همیشه یک نوع تمرین با دفتر و خودکار بوده است. حرکت فیزیکی نوشتنِ چیزی خیلی مفید است چون نیازهای زبان آموزان وابسته به حس لامسه را ارضا می کند. یک تخته بردارید، خطی عمودی در وسط بکشید و لغت را در یک طرف به زبان بومی/مبدا خود بنویسید و در طرف دیگر به زبان مقصد خود بنویسید. لیست را حفظ کنید، سپس یک طرف را بپوشانید و تمام آن هایی را که یادتان است، تیک بزنید. سپس تکرار کنید.

  • تمام آن ها را کسب کنید

این تکنیک برای یادگیری توسط غوطه وری خیلی مناسب است. شما لغات جدید را توسط حمل یک دیکشنری در همه جا یاد می گیرید و سپس هر وقت به آن ها برخوردید از لغات جدید یادداشت بردارید. این ها لیستِ لغات روزانه ی شما را شکل می دهد. لغات را بیاموزید، منبع را دوباره بازبینی کنید، به یک متن یا ویدئوی مرتبط برای تکرار رجوع کنید. ادامه دهید تا تمام لغات را از لیست خود در یاد داشته باشید (یا ۸۰%، ۷۰% … حق انتخاب با شما است!)، سپس یک منبع جدید پیدا کنید. حافظه ی شما ارتباط بین منبع و لغات را می سازد، و به شما اجازه می دهد تا لغت را از جایی که آن را یاد گرفته اید به یاد داشته باشید.

  • فلش کارت درست کردن

فلش کارت ها برای زبان آموزانی که با سرنخ های بصری خیلی خوب کار می کنند، عالی است. شما می توانید یا مجموعه ای را با ترکیب یک تصویر و یک لغت در زبان مقصد درست کنید، یا فقط لغات را در زبان مبدا و مقصد بنویسید. رنگ های مختلف در این جا به کار می آیند، و خیلی از محصولات آنلاین هم راحت تر ساختن زندگی را برای شما فراهم می کنند (برای مثال، Anki و Quizlet).

آن چه که فلش کارت را از WLCR متمایز می کند این است که شما نمی توانید به حفظ لغات به ترتیب اتکا کنید – آن ها به طور شانسی می آیند و شما باید برای هر چیزی آماده باشید. به شخصه این برای من مانند یک مانع است و هرگز با آن ارتباط برقرار نکردم. اما از طرفی دیگر، چه روشی برای آماده شدن برای زندگی واقعی بهتر از این است؟

لغت یکی از ارکان یادگیری زبان است و به خصوص برای زبان آموزِ پیشرفته ضروری است. به محض این که شما با ساختارهای اصلی زبان مقصد خود آشنا شوید، می خواهید که شروع کنید به گفتن و فهمیدن لغات بیش تر! پس در این جا تکنیک های برتر برای یادگیری لغات آورده شده است.

  • کلمات را در متن مطالعه کنید

تحقیق درباره ی حافظه به ما می گوید که ساختن ارتباطات بین داده ها به ما کمک می کند تا چیزها را به یاد بیاوریم و روشِ منطقی بودنِ آن این است که از لغات استفاده کنیم. یک تکنیکِ کلاسیکِ حافظه این است که هر لغت را با یک تصویر قوی مرتبط کنید. متناوباً، یک داستان بسازید که شامل تمام لغات خود باشد.

همچنین من دوست دارم در قالب موضوعات مختلف کار کنم، برای مثال شما می توانید چند هفته روی آشپزی تمرکز کنید. به این روش، رایج ترین لغات دوباره رخ می دهند و شما نه تنها لغت را می آموزید، بلکه چگونگی استفاده از آن را هم یاد می گیرید.

دوباره، غوطه وری در این جا کلید اصلی است و مطمئن شوید که زبان را در بافت تولید می کنید. با استفاده از لغت جدیدِ خود یک جمله ی کامل بنویسید. فیس بوک خود را در زبان مقصد به روز رسانی کنید. ۵ دفعه از آن در مکالمه استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که هم تکرار و هم بافت را ایفا کرده اید.

  •  برچسب ها در همه جا

یادداشت های برچسبی برای به یاد آوردن درست شده بودند، پس ما باید از آن ها برای همان کار استفاده کنیم! لغات ضمنی را در محل های استراتژیک بگذارید، یا پیغام های کوچکی را برای خود در زبان مقصد بنویسید. بعد از یک هفته از “Guten Abend, Gute Nacht” روی آینه، احتمالاً در ذهنتان فرو می رود.

اگر شما فلش کارت دارید یا تکه کاغذهای بزرگ تر را ترجیح می دهید، چرا تکه های کاغذ را در یک پاکت پلاستیکی شفاف نگذارید و در حمام نچسبانید؟

  •  زبان شناسی مطالعه کنید

خیلی از لغات از قسمت های لغاتِ دیگر درست شده اند. پس این یکی مستلزم کمی مطالعه است، اما باعث می شود تا یادگیری لغات برای شما در هوشمندانه ترین حالت خود تا به امروز باشد.


برای یادگیری آسان زبان انگلیسی می توانید از تکنیک‌های کاربردی وبسایت زبانشناس استفاده کنید:

 

نویسنده: مریم ایرانی

You will reap what you plant in your minds farm آن‌چه را که در مزرعه ذهن خود کاشته‌اید درو خواهید کرد

انتشار این نوشته در

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *کلیه حقوق متعلق به وب سایت سرای عالی ترجمه می باشد. - © Hcot.IR & Design استفاده از مطالب با ذکر نام و لینک سرای عالی ترجمه مجاز می باشد.